být lepší

16. května 2016 v 11:36 |  deník
dlouho jsem se rozmýšlela, jestli znovu začít hubnout. hubla jsem zdravě od května 2015 a za necelý rok dala dolů 15 kilo. jenže protože jsem blbá a neumím jíst "normálně", tak jsem tři kila zase přibrala. takže aktuálně vážím 59,3 i přesto, že jsem na váze viděla už i 56. je to pro mě těžké. vždycky jsem jedla jak jsem chtěla a asi proto jsem i vypadala tak, jak jsem vypadala. když jsem začala jíst zdravě, nebyl pro mě problém zvyknout si na to. jenže jsem se nikdy nenaučila jíst vyváženě. buď jím zdravě a přiměřeně, málo nebo hodně a jako prase. jde to z extrému do extrému. neumím si vzít řádek čokolády a přestat. neumím si vzít kousek buchty a dál nic. vždycky toho zprasím ještě mnohem víc.


chci ale být lepší, než jsem byla. chci být šťastná a svá. jíst málo a vyváženě, nemít strach z každý kalorie, umět si vzít něco sladkého a včas přestat. jsem ale slabá a vím, že to bude chtít čas. někdy ale začít musím. tedy, znovu začít. jak je uvedeno v menu, mou cílovou váhou je 50 kilo. není to žádný extrém, do kterého bych se dostala pomocí hladovek, ne. chci mít normální zdravou váhu a pěknou postavu. k tomu se váže skutečnost, že jíst budu 3 - 5 jídel denně podle toho, jestli budu mít hlad a v závislosti na tom, jestli a jak moc budu cvičit (ne vždy to totiž kvůli škole stíhám). nebyla jsem zvyklá na nějaké obří porce a ani si na ně zvykat nehodlám. stačí mi jíst málo, ale to jen v případě, že jím pravidělně a jedná se o plnohodnotné jídlo.


bude to ještě běh na dlouhou trať. věřím ale, že se mi povede zhubnout na těch vysněných 50 kilo. no a proč jsem si vůbec stanovila čas do září? bude to po prázdninách, kdy budu mít hromadu času zamakat a vyrýsovat postavu. přítel bude trávit šest z osmi volných týdnů v práci, takže já budu moct chodit na brusle, běhat, plavat, posilovat atd. navíc v říjnu mi bude osmnáct a já bych ráda byla jako "dospělá" i spokojená, šťastná a psychicky vyrovnaná. zní to naivně, že by mi na psychiku pomohla pěkná postava, ale depky z toho, jak vypadám také nejsou zrovna terno a když jsem hubla, měla jsem dobrý pocit a byla celkově spokojenější.
 


Komentáře

1 Technologic | E-mail | Web | 16. května 2016 v 22:12 | Reagovat

Když věříš tak to dokážeš! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama